Saturday, 23 June 2012

Udhezime te Facebook-ut per Prinderit

Udhezime te FB per Prinder


Rregullat e facebook-it konstatojn se perdoruesit duhet te jen 13 vjeqar per te krijuar nje profile ne facebook, mirpo facebook-u nuk verifikon moshen e perdoruesit, gjate regjistrimit. 

Si prind eshte shume e rendesishme to jeni ne dijeni se çfare eshte facbook-u dhe te monitoroni profiling e femise suaj, gjithashtu edhe gjate kohes kur ju jeni ne linje, ne menyre q eta mbani ate te sigurt.
 

Si ta bejme nje lidhje ne distance te funksionoj

Lidhja ne Distance

Lidhjet ne distance mund te jene shum te veshtira, kjo mvaret se sa larg ndodheni me njeri tjetrin. Koha dhe hapesira e cila ndan ju dhe partnerin tuaj mund ta forcoj lidhjen tuaj me shume ose mund te krijoj perqarje ne mes jush. 

Nese lidhja juaj eshte e forte atehere shansat per te mbajtur nje lidhje ne distance jan me te mira se sa ato lidhje qe kan probleme.

Friday, 22 June 2012

Si ta sherojm nje zemer te thyer

Sherimi i nje zemre te thyer

Disa lidhje dashurie nuk jan te shkruara qe te zgjasin me shume. Por gjithesesi truri juaj u trego se gjithqka ka perfunduar, mirpo zemra e ka te veshtire ta pranoj kete, ju jeni te apasionuar pas ish- te dashurit/es dhe vetem planifikoni se si ta riktheni ate. 

Kjo eshte zemerthyese dhe e percjellur me nje mizori emocionesh, ju mund te i perjetoni disa simptoma fizike siq jan: frymardhje jo te mire ose dhembje ne gjoks. 

Menyrat natyrale per nje gjume sa me te rehatshem

Pagjumesia

Nese keni probleme per te fjetur, dhe zgjoheni heret dhe nuk ndiheni mire kur zgjoheni ne mengjes, ju nuk jeni i vetmi person. Per te fjetur mjaftueshem eshte shum e rendesishme ne jeten e njeriut.

Nje te rrituri i duhet 7-8 ore gjume gjate nates, ne menyre qe te pushoni dhe te rimbusheni baterit tuaja dhe per tu pergatitur ti ballafaqoni sfidat e dites.