Tuesday, 25 October 2011

Menyrat per te vere femijet ne gjume

Femija ne Gjume

Ka shume menyra te ndryshme se si ta veme ne gjume foshnjen dhe ju jeni e detyruar ta degjoni sepse njera menyre eshte me e mire se sa tjetra. 

Ne fakt, jane disa pro dhe kunder ne shumicen e menyrave dhe çka eshte me e rendesishme eshte qe ju do te gjeni menyren me te cilen ju ndiheni me rehat dhe e cila funksionon me mire per foshnjen tuaj.

Gjykimi dhe gabimi eshte menyra me e mire per te percaktuar metoden qe eshte me e mira pe familjen tuaj.

10 Sekretet e nje martese te lumtur

Martesa e Lumtur
Siç e dijme nga gjerat emira, nje martese jetegjate dhe te lumtur kerkone kohe dhe perpjekje nga te dy partnered. Shperblimi eshte lumturia ne radhe te pare.

Ne kete artikull do te gjeni 10 menyrat e nje martese te lumture, disa ushezime te shkurtera qe mund te ju ndihmojne ne nje martese pa probleme dhe te lumtur.


Monday, 24 October 2011

Si ta parandalojm renjen e flokut

Renja e Flokut
Renja e flokut mund te shkaktohet ne shume menyra, duke perfshire: dietat, mangesit minerale, medikamentet, stressin, ndotjen dhe gjenet tuaja. Deri ne 1.3 e popullsis vuan nga renja e flokut, the nga e treta, mijera jane gra.

Çfardo qe shkakton humbjen e flokut tuaj qe ju shqeteson, eshte rendesishme q eta kuptoni se çfare eshte humbja e flokut, se si floku rritet, dhe çfare mund te bej para se floku te filloj te bjer dhe te behet njer problem per ju. 

Saturday, 22 October 2011

Si ta beni te dashurin te interesuar rreth lidhjes suaj


Qifti i Dashuruar

Gjate kohes nje lidhje mund te humbas shkelqimin pasi qe mund te kthehet si nje rutine. Ne vend qe I dashuri juaj t`ju le (pasi qe eshte I lodhur nga kjo rutine), rindez zjarrin ne lidhjen tuaj.

Megjithate ju mund te inicioni ndryshimin, e tere kjo kerkon perpjekjen e ju te dyve. Nganjehere ndjenjat e sinqerta nuk mund te perhapen, por jan disa menyra per ti rritur ato ndjenja perseri.

Eshte mire ta mbani mend qe njerzit dhe ndejnjat e tyre ndryshojn gjate kohes, prandaj mund te ju duket qe duhet ta njiheni ate person perseri nga fillimi.
Friday, 21 October 2011

Kujdesi ndaj femijes se sapolindur

Foshnja e sapo lindur
Tani jeni baba  I ri ose nene e re. Duhet te jete shume e mrekullueshme te keni nje engjell te vogel ne mesin e ju dyve. Perkujdesja ndaj nje femije te sapolindur ne fakt eshte shume vendimtar. Shendeti I nje foshnje te sapolindur eshte prioriteti kryesor.

Per javen e pare ose te dyte te jetes se foshnjes, duhet e jete e veshtire per ta pastruar ate. Problemi me I madh I nje foshnje te sapolindur eshte pastrimi. Perveq kesaj ju duhet te pritni derisa kerthiza te I bije, gjithashtu edhe derisa te sherohet.

Pijet verore per nje lekure te bute dhe te shendritshme

Pije Verore
Lekura – eshte shume e rendesishme tek personaliteti I njeriut. Te kesh nje lekure te bute dhe te shendritshme eshte bekim, mirepo ne qofse nuk e keni ! Mos u brengoseni ka shume menyra qe mund te ju ndihmojn te jeni atraktiv dhe te bukur.

Cdo njeri ka deshire te kete nje lekure te bute dhe te shendritshme. Shume nga ta jan duke hargjuar shume kohe dhe para ne kete drejtim. Per te patur nje lekure te shendritshme dhe te bute njerzit duhet te kujdesen per te, perndryshe ata do t`iu duhet ti thone lamtumire lekures se bukur.